Vzhledem k bezpečnostním opatřením, které přijala vláda v souvislosti s šířením koronaviru, byla řada akcí omezena, přesunuta na náhradní termín nebo zcela zrušena. Není v našich silách u každé akce ověřovat, zda se koná či nikoliv. Pokud se některou z akcí chystáte navštívit, ověřte si prosím přímo u pořadatele, zda se opravdu koná.
Děkujeme za pochopení

Sestup Orfeův

Foto z premiéry | Foto: Jiří Gangur

Fotookénko z premiérového uvedení hry Sestup Orfeův v Klicperově divadle si můžete prohlédnout v článku Fotookénko: Orfeus sestoupil do Klicperova divadla.

Tennessee Williams: Sestup Orfeův

Slavná hra Tennesseeho Williamse z roku 1957. Tulák s kytarou Val Xavier sestupuje do jižanského maloměstského pekla, aby odsud vyvedl svou „Eurydiku“, vzpurnou Lady Torrencovou, snící svůj sen o malé cukrárně a žijící pod tlakem pokryteckého okolí, a umírajícího manžela. Sám Williams o této hře říká: „Proč jsem na této látce tak tvrdošíjně lpěl? Vy ani nevíte, že jsem do té hry vložil své srdce! Na povrchu to bylo a stále je vyprávění o chlapci s horkou krví, který zabloudí do konvenční jižanské obce a udělá tam poprask jako liška v kurníku.“ 

Režie: Martin Glaser

Dramaturgie: Jana Slouková

Scéna: Jaromír Vlček

Kostýmy: Tomáš Kypta

Hrají: Jakub Tvrdík, Kamila Sedlárová, Natálie Holíková, Isabela Smečková Bencová, Martina Nováková, Zora Valchařová-Poulová, František Staněk, Tomáš Lněnička, Petr Vrběcký, Josef Čepelka, Hynek Pech, Marie Kleplová, Martina Eliášová a Kristýna Kociánová.

Premiéra 12. října 2013 na hlavní scéně Klicperova divadla.

Klicperovo divadlo | další program

Hradec Králové

Klicperovo divadlo | hlavní scéna

info v předprodeji divadla

Tato akce již proběhla. Zatím není žádný další termín.

Více informací a program

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Další kulturní akce

Ondřej Havelka a Melody Makers

více 24.5.2021 :  Adalbertinum Velký sál, Hradec Králové (Hudba)

Hradecký Food festival

více 21.5.2021  - 23.5.2021 :  pakoviště a přilehlé cesty u Denoche Music Hall, Hradec Králové (Ostatní)
Vložit kulturní akci

Mohlo by se hodit
Doporučujeme