Klicperovo divadlo

Zobrazit program »
Klicperovo divadlo | Foto: Jiří Gangur
Klicperovo divadlo | Foto: Jiří Gangur

Klicperovo divadlo Hradec Králové má v repertoáru pro sezónu 2014/2015 celkem 15 her a k tomu navíc sedm premiérových představení, termíny představení a program divadla najdete zde. O tom, co Kliceprovo divadlo chystá se dočtete v článku V „Klicperáku“ režírují herci herce a do souboru berou i lidi z „ulice“.

Vstupenky a předplatné do Klicperova divadla

Jednotlivé vstupenky do Klicperova divadla lze zakoupit přímo v předprodeji na adrese Švehlova 624, Hradec Králové anebo na telefonu 495 512 857. Vstupenky lze zakoupit i v on-line předprodeji. Předplatné na sezónu mohou diváci zakoupit v několika kategoriích.

Předplatné pro vysokoškoláky

Pro vysokoškoláky Klicperovo divadlo připravilo cenově výhodné vysokoškloské předplatné. Začátky představení jsou v 19.00 hodin a hraje se od pondělí do čtvrtka (pohyblivý hrací den), studenti ale mají možnost výměny termínu představení. Studenti mohou vyrazit na šest nových titulů Klicperova divadla (vč. inscenací Davida Drábka) a navíc obdrží k předplatnému dva kupony na hostující festivalová představení. Cena předplatného pro vysokoškoláky za celkem osm titulů je 1 080 korun a předplatné je k zakoupení v Předprodeji Klicperova divadla ve Švehlově ulici.

Klicperovo divadlo a jeho repertoár

Letošní repertoár královéhradeckého Klicperova divadla tvoří hry Marilyn (Překrásné děcko), Podivné odpoledne dr. Zvonka BurkehoKouleŽebrácká operaKrysařSexmiseRichard III.Bylo nás pětFigarova svatbaJedlíci čokoládyDámská šatna (v letošním roce se dočká derniéry), ŽárlivostNoc oživlých mrtvol.

V sezóně 2013/2014 v Klicperově divadle připravili premiéry her Sestup Orfeův (premiéra 12. října 2013), Soudce v nesnázích (26. října 2013), Cesta dlouhým dne do noci (premiéra 12. prosince 2013, hra je v současnoti stažena z repertoáru), Labutí jezero (premiéra 14. prosince 2013), Impresário ze Smyrny (premiéra 15. února 2014), Romeo a Julie (premiéra 8. března 2014), Velká mořská víla (premiéra 17. května 2014). 

V roce 2014 připravuje Klicperovo divadlo premiéry her Bez bab! (premiéra 10. října 2014), Kytice (11. října 2014) a inscenace Český les (premiéra 29. listopadu 2014).

Festivaly pořádané Klicperovým divadlem

Klicperovo divadlo je každoročně hlavním pořadatelem festivalů Divadlo evropských regionů a Čekání na VáclavaVíce najdete v našem programu instituce Klicperovo divadlo

Historie Klicperova divadla

Klicperovo divadlo Hradec Králové bylo otevřeno v roce 1885, profesionální soubor zahájil činnost v roce 1949. Největších úspěchů dosáhl divadelní soubor až po převratu v roce 1989.

Od této doby se celý areál Klicperova divadla na starém městě proměnil k nepoznání. Jeho deset historických domů včetně hlavní divadelní budovy prošlo zásadní rekonstrukcí, která s narůstající uměleckou úrovní způsobila, že se Klicperovo divadlo Hradec Králové stalo přirozeným kulturním centrem metropole východních Čech.

Od roku 2007 je Klicperovo divadlo obecně prospěšná společnost. 

Články o Klicperově divadle si můžete přečíst zde

Scény Klicperova divadla

Divadlo působí v Hradci Králové na čtyřech stálých scénách. Hlavní scéna Klicperova divadla má celkem 400 míst a nachází se v historickém centru města. Studio Beseda Klicperova divadla disponuje 130 místy a diváci ji najdou pod Malým náměstím, vstup do Besedy vede z ulice Mýtská. Další scénou Klicperova divadla je komorní scéna V podkroví, která nabízí 50 míst. Letní scéna u Klicperova divadla v Dlouhé ulici pojme 300 diváků a je hojně využíváná především v průběhu divadelních festivalů.

Ocenění pro Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo bylo čtyřikrát jmenováno Divadlem roku České republiky, a to na základě prestižní ankety Nadace Alfreda Radoka. 

V roce 2013 získalo Klicperovo divadlo ocenění na pardubickém divadelním festivalu Grand festival smíchu za inscenaci Figarova svatba za nejlepší komedii roku 2012.

QR kód

Kontakt


Adresa

Ulice: Dlouhá 99
Město: Hradec Králové
PSČ: 50003
Česká republika

Zobrazit program »

Mapa

Vložit kulturní akci

Mohlo by se hodit
Doporučujeme