Klicperovo divadlo

Zobrazit program »
Klicperovo divadlo | Foto: Jiří Gangur
Klicperovo divadlo | Foto: Jiří Gangur

Klicperovo divadlo Hradec Králové má v repertoáru pro sezónu 2013/2014 celkem 13 her a k tomu navíc sedm premiérových představení, termíny představení a program divadla najdete zde.

Vstupenky a předplatné do Klicperova divadla

Jednotlivé vstupenky do Klicperova divadla lze zakoupit přímo v předprodeji na adrese Švehlova 624, Hradec Králové anebo na telefonu 495 512 857. Vstupenky lze zakoupit i v on-line předprodeji. Předplatné na sezónu mohou diváci zakoupit v několika kategoriích.

Předplatné pro vysokoškoláky

Pro vysokoškoláky Klicperovo divadlo připravilo cenově výhodné vysokoškloské předplatné. Začátky představení jsou v 19.00 hodin a hraje se od pondělí do čtvrtka (pohyblivý hrací den), studenti ale mají možnost výměny termínu představení. Studenti mohou vyrazit na šest nových titulů Klicperova divadla (vč. inscenací Davida Drábka) a navíc obdrží k předplatnému dva kupony na hostující festivalová představení. Cena předplatného pro vysokoškoláky za celkem osm titulů je 1 080 korun a předplatné je k zakoupení v Předprodeji Klicperova divadla ve Švehlově ulici.

Klicperovo divadlo a jeho repertoár

Letošní repertoár královéhradeckého Klicperova divadla tvoří hry Marilyn (Překrásné děcko), Podivné odpoledne dr. Zvonka BurkehoKouleŽebrácká operaKrysařSexmiseRichard III.Bylo nás pětFigarova svatbaJedlíci čokoládyDámská šatnaŽárlivostNoc oživlých mrtvol.

V sezóně 2013/2014 se v Klicperově divadle připravují premiéry her Sestup Orfeův (premiéra 12. října 2013), Soudce v nesnázích (26. října 2013), Cesta dlouhým dne do noci (premiéra 12. prosince 2013), Labutí jezero (premiéra 14. prosince 2013), Impresário ze Smyrny (premiéra 15. února 2014), Romeo a Julie (premiéra 8. března 2014), Velká mořská víla (premiéra 17. května 2014). 

Festivaly pořádané Klicperovým divadlem

Klicperovo divadlo je každoročně hlavním pořadatelem festivalů Divadlo evropských regionů a Čekání na VáclavaVíce najdete v našem programu instituce Klicperovo divadlo

Historie Klicperova divadla

Klicperovo divadlo Hradec Králové bylo otevřeno v roce 1885, profesionální soubor zahájil činnost v roce 1949. Největších úspěchů dosáhl divadelní soubor až po převratu v roce 1989.

Od této doby se celý areál Klicperova divadla na starém městě proměnil k nepoznání. Jeho deset historických domů včetně hlavní divadelní budovy prošlo zásadní rekonstrukcí, která s narůstající uměleckou úrovní způsobila, že se Klicperovo divadlo Hradec Králové stalo přirozeným kulturním centrem metropole východních Čech.

Od roku 2007 je Klicperovo divadlo obecně prospěšná společnost. 

Články o Klicperově divadle si můžete přečíst zde

Scény Klicperova divadla

Divadlo působí v Hradci Králové na čtyřech stálých scénách. Hlavní scéna Klicperova divadla má celkem 400 míst a nachází se v historickém centru města. Studio Beseda Klicperova divadla disponuje 130 místy a diváci ji najdou pod Malým náměstím, vstup do Besedy vede z ulice Mýtská. Další scénou Klicperova divadla je komorní scéna V podkroví, která nabízí 50 míst. Letní scéna u Klicperova divadla v Dlouhé ulici pojme 300 diváků a je hojně využíváná především v průběhu divadelních festivalů.

Ocenění pro Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo bylo čtyřikrát jmenováno Divadlem roku České republiky, a to na základě prestižní ankety Nadace Alfreda Radoka. 

V roce 2013 získalo Klicperovo divadlo ocenění na pardubickém divadelním festivalu Grand festival smíchu za inscenaci Figarova svatba za nejlepší komedii roku 2012.

QR kód

Kontakt


Adresa

Ulice: Dlouhá 99
Město: Hradec Králové
PSČ: 50003
Česká republika

Zobrazit program »

Mapa

Vložit kulturní akci

O čem se diskutuje
Doporučujeme