Vzhledem k bezpečnostním opatřením, které přijala vláda v souvislosti s šířením koronaviru, byla řada akcí omezena, přesunuta na náhradní termín nebo zcela zrušena. Není v našich silách u každé akce ověřovat, zda se koná či nikoliv. Pokud se některou z akcí chystáte navštívit, ověřte si prosím přímo u pořadatele, zda se opravdu koná.
Děkujeme za pochopení

Zemanský – PAINTINGS

PAINTINGS

Nejnovější tvorba královéhradeckého malíře Martina Zemanského, která se v současné době odpoutává od popisného realistického zobrazení a spíše přechází do intuitivní expresionistické polohy primitivního umění.

Ranější práce Martina Zemanského se nesou v duchu surrealismu. Do detailu vycizelované snové a symbolistní výjevy, děsivé vize vystupující z podvědomí. Díla jsou často zahalena do mlhavého oparu vyvolávajícího dojem něčeho vzdáleného, neuchopitelného. Na plátnech jsou zobrazena lidská torza se zvířecími hlavami, ponuré krajiny s často bizarními výjevy. V současné tvorbě se autor odpoutává od popisného realistického zobrazení a spíše přechází do intuitivní expresionistické polohy primitivního umění. Hlavním pojítkem Zemanského tvorby však stále zůstává figurativní malba jako ironické zpodobení zástupných symbolů, které odráží moderní svět jako soubor stereotypů lidského chování. Zemanského plátna jsou zastoupena v českých i zahraničních soukromých sbírkách. Na výstavě obrazů tak budete mít možnost rozšířit svou sbírku současného umění i vy. Výstava je totiž prodejní.

 

Hradec Králové

Muzeum východních Čech

Tato akce již proběhla. Zatím není žádný další termín.

Provozovatel webu hradeckralove.cz neručí za správnost uvedených údajů. Termíny konání jsou do systému zadávány obvykle s několikadenním předstihem a není v našich silách reagovat na možné změny termínů, pokud nás na ně sám provozovatel neupozorní. V případě, že máte pochybnosti, kontaktujte přímo pořadatele akce. Děkujeme
Více informací a program

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Další kulturní akce

Nábřeží umělců

více 1.6.2021  - 5.6.2021 :  na královéhradecké náplavce před Gymnáziem J.K.Tyla, Hradec Králové (Významné akce)

Ondřej Havelka a Melody Makers

více 24.5.2021 :  Adalbertinum Velký sál, Hradec Králové (Hudba)

Hradecký Food festival

více 21.5.2021  - 23.5.2021 :  pakoviště a přilehlé cesty u Denoche Music Hall, Hradec Králové (Ostatní)
Vložit kulturní akci

Mohlo by se hodit
Doporučujeme