Výstava kaktusů a sukulentů

Letošní výstava kaktusů a sukulentů Klubu kaktusářů Hradec Králové proběhne opět po roce ve dnech 8. června až 10. června 2017.
Zvoleným místem je Náměstí 28. října u obchodního domu TESCO v Hradci Králové. Partystan o rozměrech 20 x 10 metrů bude postaven mezi tržnicí a Finančním úřadem a poskytne dostatečný prostor pro výstavu i prodej přebytků našich členů. Jeho výhodou je rovněž jednoduchá přístupnost (možnost parkování v OD Tesco, snadný pěší přístup z centra města, od nádraží i zastávek MHD.
Pro všechny návštěvníky a zejména pro školní výpravy je připraven odborný výklad se zaměřením jednak na výskyt kaktusů a sukulentů na nalezištích v domovině, který zájemcům rozšíří poznání exotické přírody, a na možnosti jejich pěstování v podmínkách střední Evropy. Touto formou bychom rádi oslovili všechny zájemce o pěstování kaktusů, které je zajímavou alternativou trávení volného času, která má u nás dlouholetou tradici a je vhodná zejména pro mládež, ve které rozvíjí vztah k přírodě.
Na výstavě návštěvníci uvidí několik stovek kvetoucích rostlin z jižní i severní Ameriky a z Afriky, pro začínající kaktusáře a pěstitele hledající informace je připravena poradna, ve které se mohou dovědět odpovědi na své dotazy ohledně pěstování, zálivky, zimování, škůdců apod.
Součástí výstavy je i prodej přebytků, takže pokud si chcete pořídit za pár korun kaktus, sukulent nebo jejich semena, máte jedinečnou příležitost, další výstava bude až zase za rok.
Na výstavě máte také možnost přihlásit se do našeho spolku, případně se přihlásit na náš zájezd a navázat užitečné kontakty.
Samozřejmě uvítáme i návštěvníky, kteří se chtějí jen podívat na něco pěkného a zajímavého a naše kytičky jim udělají radost.

 

Hradec Králové

Náměstí 28. října

Vstupné dobrovolné

Tato akce již proběhla. Zatím není žádný další termín.

Provozovatel webu hradeckralove.cz neručí za správnost uvedených údajů. Termíny konání jsou do systému zadávány obvykle s několikadenním předstihem a není v našich silách reagovat na možné změny termínů, pokud nás na ně sám provozovatel neupozorní. V případě, že máte pochybnosti, kontaktujte přímo pořadatele akce. Děkujeme
Při vytváření přehledu kulturních akcí využíváme mimo jiné i stránky Turistického informačního centra www.hkinfo.cz.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Další kulturní akce

Velká LEGO výstava

více 30.6.2022  - 24.7.2022 :  Brněnská 784, Hradec Králové, Hradec Králové (Pro děti,Výstava)

Lesní divadlo na Chlumu: Dokonalá fraška

více 16.7.2022 :  Amfiteátr Chlum, Hradec Králové (Divadlo)

O5 a Radeček na střechách

více 21.7.2022 :  Knihovna města Hradec Králové, Hradec Králové (Hudba)

Strašidlo cantervillské

více 21.7.2022 :  Zámek Hrádek u Nechanic, Hradec Králové (Divadlo)

Lesní divadlo na Chlumu: Čochtan vypravuje

více 29.7.2022 :  Amfiteátr Chlum, Hradec Králové (Divadlo)

Lesní divadlo na Chlumu: Hrobka s vyhlídkou

více 30.7.2022 :  Amfiteátr Chlum, Hradec Králové (Divadlo)

Lesní divadlo na Chlumu: Na poslední chvíli

více 13.8.2022 :  Amfiteátr Chlum, Hradec Králové (Divadlo)
Vložit kulturní akci

Mohlo by se hodit
Doporučujeme