Vzhledem k bezpečnostním opatřením, které přijala vláda v souvislosti s šířením koronaviru, byla řada akcí omezena, přesunuta na náhradní termín nebo zcela zrušena. Není v našich silách u každé akce ověřovat, zda se koná či nikoliv. Pokud se některou z akcí chystáte navštívit, ověřte si prosím přímo u pořadatele, zda se opravdu koná.
Děkujeme za pochopení

Výstava: 2N – výstava fotografií Ivana Nehery a Karla Novotného

2N

Zveme vás srdečně na výstavu fotografií Ivana Nehery a Karla Novotného.
Na záběrech jsou zachyceny krajiny, v případě Karla Novotného z Kokořínska. Ivan Nehera se nezaměřuje na jednu lokalitu, ale velkoformátová kamera ho doprovází i na cestách. Základem jsou však kolekce fotografií z podhůří Orlických hor. Oba fotografy spojuje náklonnost k fotografii, fotografování s dřevěnými měchovými fotoaparáty a chuť zachovat tradiční médium, které provázelo nedávnou historii obrazového záznamu. „2N“ toho však mají společného mnohem více než jen zalíbení v dřevěných fotoaparátech. Oba pracují s klasickými, na stříbro bohatými fotomateriály a zpracovávají je starými technologiemi, jak je svět zná od devatenáctého století. Oba zvládají i složitější „umělecké postupy“ z období piktorialismu, jako je například olejotisk, gumotisk nebo historické techniky, mokrý kolodiový proces či například slaný proces nebo platinotypie. Oba z tandemu „2N“ vyučují či vyučovali fotografii a koneckonců oba jsou i fotografy vyučeni.

Úvodní slovo: Vítězslav Krejčí, hudební doprovod: Monika Lebedinská.

Vernisáž se koná v galerii U Přívozu ve čtvrtek 2. března v 17:00 hod.

 

Hradec Králové

Studijní a věděcká knihovna HK | Galerie U Přívozu

Vstup volný

Tato akce již proběhla. Zatím není žádný další termín.

Provozovatel webu hradeckralove.cz neručí za správnost uvedených údajů. Termíny konání jsou do systému zadávány obvykle s několikadenním předstihem a není v našich silách reagovat na možné změny termínů, pokud nás na ně sám provozovatel neupozorní. V případě, že máte pochybnosti, kontaktujte přímo pořadatele akce. Děkujeme

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Další kulturní akce

Ondřej Havelka a Melody Makers

více 24.5.2021 :  Adalbertinum Velký sál, Hradec Králové (Hudba)

Hradecký Food festival

více 21.5.2021  - 23.5.2021 :  pakoviště a přilehlé cesty u Denoche Music Hall, Hradec Králové (Ostatní)
Vložit kulturní akci

Mohlo by se hodit
Doporučujeme