Vladimír Kysela: Mácha - Andersen - Exupéry: Kontemplace


Průřezová výstava uměleckého fotografa Vladimíra Kysely se otevírá v prostorách Studijní a vědecké knihovny a galerie U Přívozu slavnostní vernisáží 4. 3. 2022 v 19:00 hod. Součástí vernisáže je rovněž divadelní představení s názvem „Odkud přicházíme? Kdo jsme? Kam jdeme?“, které začíná v konferenčním sále v 17:00 hod.

Obrazový triptych inspirovaný spisovateli a literárními díly vznikl v letech 2016-2019. Fotograf Vladimír Kysela při cestách za inspirací navštívil nejen místa, kam jsou díla situována, ale také ta, která jsou spojená s životy jejich autorů: Čechy, Dánsko, Francie, Anglie, ale také Maroko, Island či Kanárské ostrovy. Celkem se jednalo o více než 40 lokalit.

Zatímco Mácha ve svém poemu Máj vytvořil krajinu plnou velkých barevných ploch, při četbě andersenovských příběhů máte pocit, jako byste v ruce obraceli diamant s tisíci odrazivých plošek. Spolu se symbolikou příběhů Saint Exupéryho to byly hlavní impulsy tvorby autora triptychu.

Průřezová výstava v Hradci Králové je po Liberci a Karlových Varech již třetím představením klíčových děl ze všech tří cyklů na jednom místě. 
Výstava ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se koná pod záštitou Asociace profesionálních fotografů APF a potrvá do 25. 3. 2022.

Doprovodný program k výstavě:

 4. 3. v 17:00 hod. - divadlení představení  "Odkud přicházíme? Kdo jsme? Kam Jdeme?   

 4. 3. v  19:00  hod. -   slavnostní vernisáž  

16. 3. v 17:00 hod.  -  přednáška V. Kysely: A. de Saint Exupéry - symbolika letce, po které následuje komentovaná prohlídka výstavy v galerii U Přívozu.

https://svkhk.cz/Akce/Vystavy/Clanky/4-25-3-Vladimir-Kysela-Macha-Andersen-Exup.aspx

Hradec Králové

Studijní a vědecká knihovna

Tato akce již proběhla. Zatím není žádný další termín.

Provozovatel webu hradeckralove.cz neručí za správnost uvedených údajů. Termíny konání jsou do systému zadávány obvykle s několikadenním předstihem a není v našich silách reagovat na možné změny termínů, pokud nás na ně sám provozovatel neupozorní. V případě, že máte pochybnosti, kontaktujte přímo pořadatele akce. Děkujeme
Při vytváření přehledu kulturních akcí využíváme mimo jiné i stránky Turistického informačního centra www.hkinfo.cz.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Další kulturní akce

Ed Sheeran - Mathematics Tour

více 28.7.2024 :  Park 360, Hradec Králové (Hudba, koncert)

Hradecká V8

více 16.8.2024 :  Park 360, Hradec Králové (Ostatní)
Vložit kulturní akci

Mohlo by se hodit
Doporučujeme