Hradecká sýpka - Den otevřených dveří

Zpřístupnění objektu bývalého obilného sila v Koutníkově ulici nabídne v pátek 16. srpna od 14 hodin Den otevřených dveří Hradecké sýpky. Unikátní prohlídku současného stavu budovy před rekonstrukcí atraktivní formou, ale i bohatý kulturní a doprovodný program pro všechny věkové kategorie si připravil tým kolem nového majitele budovy, jenž chce tuto historickou průmyslovou památku proměnit v multifunkční objekt. Připravena je tak architektonická přednáška s diskuzním panelem, výtvarný workshop, čtení z knihy nebo i večerní koncert a projekce filmu. Kompletní program naleznete na webu hradeckasypka.cz.
Návštěvnicky atraktivní budou jistě samotné prohlídky budovy, která je pro mnohé opředena tajemstvími a její nepřístupnost podporuje jistě imaginaci mnohých kolemjdoucích. Dvakrát do hodiny nebo i častěji dle zájmu příchozích, můžete vystoupat až na střechu bývalého Družstevního obilního skladiště z roku 1903 a aktivní formou se seznámit se s historií i aktuálním stavem objektu před rekonstrukcí. Vzhledem k tomu, že další příležitost již v dohledné době nebude možná, doporučujeme rezervaci na emailu Vstup do objektu je na vlastní nebezpečí.
V dalším programu kupříkladu Michal Široký a Jaromír Štejnar představí nejen svoji knihu Medvěd Wrr – po přečtení zavřít! přímo v prostorách, kde celý příběh jejich úspěšné knihy, jenž má přivést děti zpět ke čtení a vzbudit v nich zájem o knihy, začíná.
Volně přístupný výtvarný workshop s názvem Stopy, objekty a instalace, lektorek Kláry Svobodové a Jana Nechvátalové nabídne návštěvníkům tvorbu originálního grafického materiálu s pomocí předmětů nalezených na místě, jenž poslouží jako tiskové matrice k tvorbě rozměrných pláten. Ty pak společně s instalacemi objektů vytvořených přímo na místě objekt umělecky doplní.
Klíčovým bodem programu pak jistě bude přednáška a následná panelová diskuze, která se díky osobě Ing. arch. Karolíny Vojáčková bude věnovat nejen revitalizaci industriálních objektů a jejich dalšího využití, ale také současnému návrhu nové podoby územního plánu a budoucnosti této lokality města. Současný majitel objektu Jakub Matoušek pak představí svoji vizi rekonstrukce objektu a jeho další směřování.
Večerní program odstartuje koncert královehradeckého dark wave dua Noví Lidé, pro které jsou charakteristické minimalistické aranže a české texty, ale i potemnělá atmosféra. Proto také svoji debutovou desku Světlo a stín představí v unikátních prostorách a specifické scénografii suterénu objektu.
Skutečnou lahůdkou na závěr pak bude večerní filmová projekce. Kino Bio Central vybralo digitálně restaurovanou verzi legendárního snímku režiséra Jindřicha Poláka Ikarie XB 1 z roku 1963. Prožít tak můžete dobrodružnou cestu vesmírem, společně s posádkou kosmické lodi Ikarie XB 1, která se vydala se do vesmíru, k neznámým planetám souhvězdí Alfa Centauri, v jednom z nejslavnějších českých sci-fi filmů všech dob.
Vstup na akci je volný.


Akce se koná s podporou statutárního města Hradec Králové.
Hradec Králové

Za Škodovkou 898

127 minut

Tato akce již proběhla. Zatím není žádný další termín.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Další kulturní akce

Adventní dětské dílny

více 22.12.2019 :  Bio Centrál, Hradec Králové (Kino,Pro děti)

Zpíváme a hrajeme Ježíškovi!

více 21.12.2019 :  Orlice park shopping, Hradec Králové (Pro děti)

Hvězdné nebe v Orlici - Mobilní planetárium

více 14.12.2019 :  Orlice park shopping, Hradec Králové (Pro děti)
Vložit kulturní akci

Mohlo by se hodit
Doporučujeme